Zavřít reklamu

Když Microsoft v polovině minulého roku představil Windows 11, slíbil, že jeho nový operační systém bude podporovat androidové aplikace. Nyní Google, a to zatím pro vybrané uživatele, konečně spustil první betaverzi herního obchodu Google Play Games.

První beta aplikace Google Play Games je v tuto chvíli přístupná konkrétně uživatelům v Hongkongu, Jižní Koreji a na Tchaj-wanu. Další země by měly brzy následovat. Beta zahrnuje celkem 12 her, mimo jiné Asphalt 9, Gardenscapes nebo Homescapes.

Hry bude možné hrát na dotykových obrazovkách i pomocí klávesnice a myši a Google slibuje „nepřerušované herní seance mezi telefonem, tabletem, chromebookem a PC s Windows“. Hráči tak při přepínání mezi zařízeními již nepřijdou o svůj herní postup ani achievementy, vše má fungovat s profilem Google Play Games.

Minimální požadavky pro spuštění aplikace Google Play Games na Windows jsou: Windows 10 ve verzi v2004 a novější nebo Windows 11, osmijádrový procesor, „rozumně výkonná“ grafická karta a SSD s minimální volnou kapacitou 20 GB. Jestli Google na Windows zpřístupní i neherní androidové aplikace, nebo hodlá podporu omezit pouze na hry, není v tuto chvíli jasné.

Související články

Dnes nejčtenější

.