Zavřít reklamu

Mnoho modelů telefonů je velice těžké opravit, což je z velké části zapříčiněno způsobem jejich výroby a celkově malým prostorem, do kterého se musí vejít hodně komponent. To však úplně není případ modelu Galaxy S21 FE. 

V dnešní době se na smartphony používá spousta lepidla a šroubů k zajištění všech součástí. To značně ztěžuje opravu a výměnu dílů podle potřeby. Jedním takovým případem je třeba i model Galaxy S21 Ultra. Konkrétně jemu totiž bylo přiděleno skóre opravitelnosti 3/10. Výroba Galaxy S21 FE samozřejmě není tak složitá, jako je tomu u modelu Ultra, skóre, kterého ale jeho opravitelnost dosahuje, je i tak na zařízení své třídy skutečně chvályhodná.

Galaxy S21 FE má skutečně dobré skóre opravitelnosti 

K odlepení plastové zadní části stačí horkovzdušná pistole a vyprošťovací nástroj. Mnoho komponent, jako je baterie a přední kamera, je na své místo lepeno, stejně jako antény mmWave u variant, které je mají, takže v případě jejich demontáží přichází na řadu zase ona pistole.

Hlavní a vedlejší desky jsou přišroubovány na místo šrouby. Pro výměnu displeje by bylo také nutné odstranit zadní desku. Displej je k rámu také připevněn lepidlem, takže k jeho uvolnění opět přijde na řadu horkovzdušná pistole a trochu toho páčení. Celý proces demontáže Galaxy S21 FE si můžete prohlédnout na videu výše. Smartphone každopádně dostal skóre opravitelnosti 7,5/10, což je vlastně velice slušné.

Související články

Dnes nejčtenější

.