Zavřít reklamu

Úniky informací ukazují, že Samsung vyvíjí svůj první „Ultra“ tablet, tedy Galaxy Tab S8 Ultra, s výřezem v displeji. Ten tak jasně narušuje symetrii obdélníkového displeje, ale co je důležitější, nová zpráva říká, že jeho selfie kamera si vypůjčila klíčovou funkci z iPadů, které nabízejí tzv. Centrování záběru. 

Apple o Centrování záběru říká, že využívá strojové učení k nastavení předního ultraširokoúhlého fotoaparátu, když na kompatibilním modelu iPadu používáte aplikace pro video, jako je FaceTime a další. Při pohybu vám tak Centrování záběru pomůže udržet vás a kohokoli jiného v záběru. Funkce je zatím dostupná na 12,9“ iPadu Pro 5. generace, 11“ iPadu Pro 3. generace, iPadu 9. generace a iPadu mini 6. generace. Apple iPad má však kameru s jejími senzory ukrytou v rámečku displeje, který je poměrně široký.

V případě Samsungu však jeho automatické rámování debutovalo s modelem Galaxy Z Fold 2, takže společnost s ním má již zkušenosti a dává poměrně smysl použít jej i u svého vrcholného tabletu, i když to zatím nevypadá, že by se měla rozšířit i mezi jiné modely, snad vyjma modelu Galaxy S22 Ultra. Výhoda této funkce je nicméně zjevná a o to více užitečná v této stále přetrvávající pandemické době plné videohovorů.

Jasná konkurence pro iPad Pro 

Galaxy Tab S8 Ultra se nicméně jednoznačně připravuje na to, aby se stal dosud nejlepším prémiovým tabletem Samsungu, který bude přímo konkurovat iPadu Pro. Podle dosavadních neoficiálních zpráv bude disponovat AMOLED displejem s obří velikostí 14,6“ a obnovovací frekvencí 120 Hz, chystaným vlajkovým čipsetem Samsungu Exynos 2200, 12 GB operační paměti, 256 a 512 GB vnitřní paměti, zadním fotoaparátem s rozlišením 13 a 8 MPx, předním s rozlišením 8 MPx a baterií s masivní kapacitou 12000 mAh. Softwarově bude podle všeho postaven na Androidu 12 a nadstavbě One UI 4.0.

Dnes nejčtenější

.