Zavřít reklamu

K nevoli mnohých uživatelů neuvedl v loňském roce Samsung nástupce své modelové řady Galaxy Note. Chce to svým zákazníkům ale vynahradit tím, že vylepší možnost práce s jeho S Penem alespoň v případě vlajkové lodi Galaxy S 22 Ultra. Ta by ostatně Note měla plnohodnotně zastoupí. 

Podle YouTubera Zaryaba Khana (@XEETechCare) nabízí Galaxy S22 Ultra latenci pera S Pen pouhých 2,8 ms. To je 3× méně než jeho latence u Galaxy Note 20 Ultra. Pokud se toto tvrzení ukáže jako pravdivé, mohl by Galaxy S22 Ultra nabídnout zážitek z kreslení a psaní podobný skutečnému peru. V uplynulých týdnech už podoba Samsungu Galaxy S22 Ultra několikrát unikla na světlo světa a mimo jiné odhalila, že telefon bude mít design s hranatými rohy, a právě i vestavěný slot pro pero S Pen, čímž potěší mnohé původní majitele řady Note.

Vrcholný model

Pokud se nebavíme o skládacím Foldu, tak má být právě model Galaxy S22 Ultra letošním vrcholným modelem společnosti s tím, že má být postaven přímo proti iPhonu 13 Pro. Očekává se, že bude vybaven 6,8palcovým dynamickým AMOLED displejem s rozlišením QHD+ a 120Hz variabilní obnovovací frekvencí. Nebude chybět HDR10+ ani ultrazvuková čtečka otisků prstů v displeji, který bude krytý sklem Gorilla Glass Victus. Procesor by měl být Snapdragon 8 Gen 1 (na určitých trzích Exynos 2200) a baterie by měla mít kapacitu 5 000 mAh.

Galaxy S22 Ultra by měl být také vybaven 40MPx selfie fotoaparátem, hlavním 108MPx fotoaparátem, 12MPx ultraširokoúhlým fotoaparátem, a dvěma 10MPx teleobjektivy (3× a 10× optický zoom). Samsung by také mohl telefon vybavit stereo reproduktory, krytím IP68, 45W rychlým nabíjením a 15W bezdrátovým nabíjení. Chybět by samozřejmě nemělo ani oblíbené reverzní bezdrátové nabíjení.

Po všech stránkách se jedná o evoluci modelu Galaxy S21, ale právě integrace S Penu do těla by měla být tím zásadním prvkem, který přinese kýžené vylepšení. Aktuální generace jej sice také podporuje, ale musíte jej nosit odděleně, např. ve speciálním krytu, což je nepraktické zejména vzhledem k nárustu celkových rozměrů. Vše bychom se měli dozvědět už 9. února. 

Související články

Dnes nejčtenější

.