Zavřít reklamu

Samsung konečně oznámil, kdy představí svůj nový vlajkový čipset Exynos 2200. Učiní tak již příští týden, konkrétně 11. ledna.

Exynos 2200 bude pravděpodobně postaven na stejném 4nm výrobním procesu, který používá nový vlajkový čip Qualcommu Snapdragon 8 Gen 1. S pravděpodobností hraničící s jistotou bude pohánět telefony Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra.

Podle neoficiálních zpráv Samsung nový čip použije v zařízeních Galaxy S22, která budou uvedena na evropský a korejský trh. Na trhy Severní Ameriky, Číny a Indie by pak měly připadnout varianty se Snapdragonem 8 Gen 1.

Exynos 2200 by měl do vínku dostat jedno supervýkonné procesorové jádro Cortex-X2, tři výkonná jádra Cortex-A710 a čtyři úsporná jádra Cortex-A510 a grafický čip od AMD postavený na architektuře RNDA 2, který bude podporovat technologii ray tracing, HDR nebo stínování s variabilní rychlostí (VRS). Kromě toho bude podle všeho disponovat vylepšeným 5G modemem, lepším obrazovým procesorem nebo vylepšeným procesorem pro AI. Podle neoficiálních informací nabídne zhruba o třetinu vyšší procesorový a přibližně o pětinu vyšší grafický výkon než jeho předchůdce Exynos 2100.

Kromě zmíněného Snapdragonu 8 Gen 1 bude nový čipset korejského technologického obra čelit konkurenci v podobě čipu Dimensity 9000 od čím dál ambicióznějšího MediaTeku.

Související články

Dnes nejčtenější

.