Zavřít reklamu

Jak možná víte, Samsung na jaře odstranil Galaxy S8 a Galaxy S8+ ze svého seznamu softwarové podpory. Korejský smartphonový obr však v září všechny překvapil, když na téměř pět let staré telefony vydal nový bezpečnostní patch. A nyní na ně začal vypouštět další update.

Nová aktualizace pro Galaxy S8 a S8+ nese firmwarovou verzi G95xFXXUCDUK1 a v tuto chvíli ji dostávají uživatelé ve Francii. Na více trhů by se mohla rozšířit v příštích několika dnech. Update přináší měsíc starý bezpečnostní patch.

Pro připomenutí – listopadová bezpečnostní záplata zahrnuje opravy Googlu pro tři kritické vulnerability, 20 vysoce nebezpečných zranitelností a dva středně nebezpečné exploity a také opravy 13 vulnerabilit nalezených ve smartphonech a tabletech Galaxy, z nichž jednu Samsung označil jako kritickou, jednu jako vysoce nebezpečnou a dvě středně nebezpečné. Korejský obr rovněž opravil závažnou chybu, která způsobovala nezabezpečené ukládání citlivých informací v Property Settings, čímž útočníkům umožňovala bez oprávnění číst hodnoty ESN (Emergency Services Network). Kromě toho patch vyřešil chyby způsobené chybějícími či nesprávnými vstupními kontrolami v HDCP a HDCP LDFW, což útočníkům umožňovalo přepsat modul TZASC (TrustZone Adress Space Controller) a tím ohrozit zabezpečenou oblast hlavního procesoru TEE (Trusted Execution Environment).

Galaxy S8 a S8+ byly uvedeny na trh v dubnu roku 2017 s Androidem 7.0 Nougat. V roce 2018 telefony obdržely aktualizaci s Androidem 8.0 a o další rok později update s Androidem 9.0 a první verzí nadstavby One UI.

Související články

Dnes nejčtenější

.