Zavřít reklamu

Podle britské finanční instituce Capital on Tap je společnost Samsung Electronics z hlediska počtu přihlášených patentů jednou z nejinovativnějších technologických firem letošního roku. Jako loni se umístila na druhém místě za Huawei. Pokud se však zkombinují její patenty s patenty divize Samsung Display, společnost jako celek s 13 013 patenty čínského giganta letos překonala.

Samsung Electronics si v letošním roce zajistil 9499 patentů a Samsung Display 3524 patentů, zatímco Huawei si připsal 9739 patentových přihlášek. Samsung Electronics je celkově zdaleka nejinovativnější společností – alespoň soudě podle počtu technologických patentů z letoška v kombinaci s předchozími lety. Na kontě má nyní celkem 263 702 patentů (s patenty Samsungu Display je to pak zhruba 290 tisíc), zatímco Huawei „jen“ něco málo přes 100 tisíc.

Samsung Electronics za posledních 10 let figuroval mezi deseti největšími technologickými inovátory v několika oblastech, včetně virtuální a rozšířené reality, technologií souvisejících s 5G sítěmi, umělé inteligence a strojového učení a autonomního řízení.

Související články

Dnes nejčtenější

.