Zavřít reklamu

Galaxy A13 5G by měl být nejlevnějším telefonem Samsungu s podporou sítí 5. generace. Podle nového YouTube videa zveřejněného americkým mobilním operátorem AT&T, které ukazuje některé základní funkce telefonu, by zařízení nižší třídy mohlo také lákat na vyšší obnovovací frekvenci displeje.

Video se o vyšší obnovovací frekvenci výslovně nezmiňuje, v jedné chvíli však můžeme v nastavení displeje vidět možnost s názvem Motion smoothness, což naznačuje, že bude podporovat 90Hz frekvenci. Předchozí úniky se o 90Hz displeji dosud nezmiňovaly, takže toto je poprvé, kdy o něčem takovém slyšíme. Vyšší obnovovací frekvence by tak kromě podpory 5G sítí mohla být další prodejní výhodou Galaxy A13 5G. Připomeňme, že aktuálně nejlevnějším smartphonem Samsungu s 90Hz obrazovkou je Galaxy M12 (u nás jej lze sehnat za necelých 4 500 korun).

Galaxy A13 5G bude podle dosavadních leaků disponovat 6,5palcovým displejem s rozlišením FHD+, čipsetem Dimensity 700, trojitým fotoaparátem s 50MPx hlavním snímačem, 3,5mm jackem a baterií s kapacitou 5000 mAh a podporou 25W rychlého nabíjení. Operačním systémem by měl být Android 11.

Představen by měl být ještě do konce letošního roku nebo začátkem příštího a podle všeho bude dostupný i Evropě. V USA bude jeho cena údajně začínat na 249 nebo 290 dolarech (zhruba 5600 a 6 500 korun).

Související články

Dnes nejčtenější

.