Zavřít reklamu

Společnost AMD si stejně jako některé další technologické firmy bez vlastní továrny nechává své čipy vyrábět u polovodičového giganta TSMC. Nyní do éteru pronikla zpráva, která naznačuje, že AMD by mohlo se svými budoucími čipy „zakotvit“ u Samsungu.

Podle webu Guru3D se AMD se svými připravovanými 3nm produkty pravděpodobně přesune od TSMC ke slévárně Samsung Foundries. TSMC prý vyhradilo největší část své 3nm výrobní kapacity Applu, což AMD donutilo hledat alternativy, a tou nejkonkurenceschopnější je právě Samsung. Web dodává, že k Samsungu by se se svými 3nm čipy mohl připojit i Qualcomm.

Samsung, podobně jako TSMC, plánuje odstartovat masovou výrobu 3nm uzlu někdy v příštím roce. V tuto chvíli je předčasné predikovat, jaké produkty se budou v jeho slévárně vyrábět, lze však očekávat, že jedním z nich bude nástupce chystaného čipsetu Snapdragon 898 (Snapdragon 8 Gen 1) a budoucí procesory Ryzen spolu s grafickými kartami Radeon.

Připomeňme, že TSMC je na globálním polovodičovém trhu jasnou jedničkou – jeho podíl v létě činil 56 %, zatímco podíl Samsungu byl pouhých 18 %. I s takto velkým odstupem však korejskému technologickému obrovi patří druhé místo.

Související články

Dnes nejčtenější

.