Zavřít reklamu

Tento týden Samsungu unikly marketingové materiály, které ukazují jeho příští „budgetovou vlajkovou loď“ Galaxy S21 FE v celé její kráse. Sotva jsme tento zásadní leak stačili vstřebat, již je tu další – tentokrát jde o první „reálné“ fotografie očekávaného smartphonu.

Galaxy S21 FE má na snímcích, které vypustil do světa leaker Abhishek Soni, tmavě šedou povrchovou úpravu (podle předchozích úniků by se měl nabízet ještě v bílé, světle zelené a světle fialové barvě). Leaker potvrdil, že telefon má plastová záda a 120Hz displej a že postrádá 3,5mm jack i slot na SD karty. Doplnil, že je lehký a má „skvělý“ fotoaparát.

Galaxy S21 FE bude podle dosavadních úniků disponovat 6,4palcovým AMOLED displejem s rozlišením FHD+, čipsetem Snapdragon 888 nebo Exynos 2100, 6 nebo 8 GB operační paměti, trojitým fotoaparátem s 64 nebo 12MPx hlavním snímačem, 32MPx přední kamerkou, do displeje zabudovanou čtečkou otisků prstů, podporou 5G sítí, čipem NFC a baterií s kapacitou 4500 mAh a podporou 15 nebo 45W rychlého nabíjení. Softwarově by jej měl pohánět Android 11.

Smartphone bude podle všeho představen zkraje příštího roku (poslední úniky hovoří o 4. lednu nebo o tom, že bude odhalen v rámci veletrhu CES, konajícího se od 5.–8. ledna).

Související články

Dnes nejčtenější

.