Zavřít reklamu

Asi nebudeme sami, když řekneme, že Samsung DeX je jednou z nejlepších služeb, kterou kdy Samsung vytvořil. Umožňuje – po připojení k většímu displeji (monitoru nebo televizoru) – proměnit software podporovaného smartphonu nebo tabletu Galaxy na uživatelské rozhraní podobné desktopu. Funguje také s počítači s OS Windows nebo macOS (které mají nainstalovaný stejný software Samsung DeX). Pokud službu pravidelně používáte na počítači se starším OS, následující zpráva vás nemusí potěšit.

Samsung totiž oznámil, že od příštího roku přestane DeX podporovat na počítačích s Windows 7 (nebo staršími verzemi Windows) a macOS. Uživatelé používající Dex na druhém zmíněném systému již začali dostávat příslušné vyskakovací zprávy.

Korejský technologický obr také aktualizoval svůj web týkající se služby, na kterém se nyní píše: „ DeX pro PC službu pro operační systém Mac/Windows 7 bude ukončen k lednu roku 2022. Pro další otázky či pomoc nás prosím kontaktujte prostřednictvím aplikace Samsung Members.“ Uživatelé, kteří mají DeX nainstalován na svém počítači, jej budou moci nadále používat, Samsung jej však již nebude aktualizovat nebo jej podporovat. Uživatelé Windows 7 mohou svůj počítač upgradovat na Windows 10 nebo před nedávnem vydané Windows 11.

Uživatelé macOS si software DeX již nebudou moci na svůj počítač stáhnout. Pokud mají monitor, mohou k připojení smartphonu nebo tabletu Galaxy a zpřístupnění služby použít dokovací stanici DeX nebo kabel USB-C na HDMI.

Související články

Dnes nejčtenější

.