Zavřít reklamu

Samsung se opět stal prvním výrobcem androidových telefonů, který pro Android vydal nový bezpečnostní patch. Jeho prvním adresátem je současná vlajková řada Galaxy S21.

Nová aktualizace pro Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra nese firmwarovou verzi G99xBXXS3AUJ7 a v tuto chvíli je distribuována v Německu. Na více evropských trhů by se měla dostat v následujících několika dnech. Další trhy, včetně severoamerického, latinoamerického, asijského a afrického, by update mohly obdržet do první poloviny listopadu.

V tuto chvíli není známo, co listopadová bezpečnostní záplata opravuje – Samsung tyto informace z bezpečnostních důvodů zveřejňuje s jistým zpožděním (obvykle několika málo týdnů). Lze každopádně očekávat, že patch opravuje různé zranitelnosti týkající se bezpečnosti uživatelských dat a ochrany soukromí.

Pro připomenutí – říjnový bezpečnostní patch opravoval celkem 68 exploitů souvisejících se zabezpečením a ochranou soukromí. Kromě oprav zranitelností, které poskytl Google, patch obsahoval opravy více než tří desítek vulnerabilit, které ve svém systému našel Samsung. Záplata zahrnovala opravy bugů pro 6 kritických a 24 vysoce nebezpečných vulnerabilit.

Samsung již na řadu Galaxy S21 vydal tři betaverze nadstavby One UI 4.0, přičemž stabilní verze by na ni mohla dorazit před koncem roku.

Dnes nejčtenější

.