Zavřít reklamu

Příští vlajková řada Samsungu Galaxy S22 podle dosavadních neoficiálních informací nabídne rychlejší hardware, vylepšené fotoaparáty nebo tenčí rámečky, jedna důležitá hardwarová funkce jí však bude podle nového úniku chybět – tak jako současné „vlajce“ Galaxy S21.

Podle leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem Tron bude řada Galaxy S22 postrádat slot na microSD karty. Poslední vlajkovou lodí Samsungu, která slotem na „paměťovky“ disponovala, byla loňská řada Galaxy Note 20.

Slotem na microSD karty dříve disponovaly prakticky všechny telefony kromě iPhonů, rychlá interní úložiště jej však postupem času učinila zastaralým. Ve skutečnosti mohou mít sloty na microSD karty na celkovou uživatelskou zkušenost nepříznivý vliv, jelikož plošně brzdí rychlost čtení a psaní a telefon tak vlastně zpomalují.

Modely řady Galaxy S22 budou podle neoficiálních informací v základu nabízet 128 GB vnitřní paměti, kterou však lze v dnešní době poměrně rychle zaplnit, a poté 256 a 512 GB (u modelu Ultra se spekuluje i o 1 TB), což se z dlouhodobého hlediska jeví jako mnohem lepší volba.

Jak to vidíte vy? Je pro vás slot na paměťové karty důležitý a jaká je podle vás u vlajkového smartphonu optimální velikost úložiště? Dejte nám vědět v komentářích.

Dnes nejčtenější

.