Zavřít reklamu

Samsung sice již od konce září vydává říjnový bezpečnostní patch, stále však pokračuje v uvolňování i toho starého. Jeho nejnovějším adresátem je přes tři roky starý smartphone Galaxy A6+.

Nová aktualizace pro Galaxy A6+ nese firmwarovou verzi A605GNUBU8CUI1 a v tuto chvíli je distribuována v Mexiku. Do dalších koutů světa by se měla dostat v následujících dnech či týdnech. I když v tuto chvíli není k dispozici changelog, je pravděpodobné, že update přináší i opravy některých obecných bugů a vylepšení stability.

Pro připomenutí – zářijový bezpečnostní patch zahrnuje opravy desítek exploitů včetně tří kritických, které v Androidu našel Google, a řešení celkem 23 vulnerabilit, které ve svém softwaru objevil Samsung. Jedna z nich umožňovala nesprávné řízení přístupu k API rozhraní Bluetooth, což dávalo nedůvěryhodným aplikacím možnost o něm získávat informace.

Galaxy A6+ byl na trh uveden v květnu roku 2018 s Androidem 8.0 Oreo „na palubě“. Začátkem roku 2019 obdržel aktualizaci s Androidem 9 a nadstavbou One UI a loni update s Androidem 10 a nadstavbou One UI 2.0, což byla jeho poslední velká systémová aktualizace.

Související články

Dnes nejčtenější

.