Zavřít reklamu

V poslední době se v éteru objevovaly neoficiální zprávy, že Apple chystá iPad s OLED displejem od Samsungu. Podle úplně nejnovějších informací však tento projekt technologičtí giganti „zařízli“.

Apple měl podle spekulací představit svůj první iPad s OLED displejem v příštím roce. Měl disponovat 10,86palcovým panelem společnosti Samsung Display. Podle všeho měl být nástupcem současného iPadu Air. „Zákulisní“ informace také hovořily o tom, že v roce 2023 Apple uvede na trh OLED iPad Pro s úhlopříčkou 11 a 12,9 palců.

Poslední zprávy z Jižní Koreje naznačují, že projekt 10,86palcového OLED iPadu byl zrušen. Důvod není známý, podle některých však může souviset s otázkou rentability nebo jednovrstvou strukturou OLED panelu.

Samsung Display Applu údajně nabídl právě tento panel, cupertinský technologický gigant však měl požadovat OLED panel s dvouvrstvou strukturou, který oproti prvně zmiňovanému nabízí dvakrát vyšší jas a čtyřnásobnou životnost. Problém je, že displejová divize Samsungu vyrábí pouze jednovrstevný OLED panel (který je v současnosti nejrozšířenější).

Apple by si požadovaný panel mohl teoreticky zajistit u společnosti LG Display, která vyrábí dvouvrstvé OLED displeje pro automobilový průmysl. Její produkční kapacita je nicméně omezená a není jisté, jestli by byla schopná poptávku Applu uspokojit.

Témata: , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.