Zavřít reklamu

Samsung uvažuje o tom, že by k napájení svých chytrých hodinek Galaxy využil sluneční energii. Alespoň o tom svědčí patentová přihláška z roku 2019, kterou nyní objevil web LetsGoDigital.

Patentová přihláška, kterou v polovině září zveřejnil americký patentový úřad United States Patent and Trademark Office, ukazuje „generické“ chytré hodinky Galaxy s řemínkem se zabudovanými solárními články. Přihláška nijak nerozvádí, jak by s nimi byl systém efektivní.

V tuto chvíli není jasné, jestli by solární články sloužily jako výhradní napájecí zdroj hodinek, nebo jen jako pomocný zdroj, který by fungoval vedle baterie (takovéto chytré hodinky již existují, viz např. Fenix 6x Pro Solar od Garminu). Otázkou také je, jestli Samsung na takových hodinkách v současnosti vůbec pracuje, protože patentová přihláška něco takového automaticky neimplikuje. Až čas ukáže, jestli to korejský technologický obr s aplikací solárních článků do budoucích chytrých hodinek myslí vážně.

Samsung má každopádně s tímto způsobem napájení již jisté zkušenosti. Používají jej například dálkové ovladače nových televizorů QLED, které společnost představila zkraje letošního roku.

Dnes nejčtenější

.