Zavřít reklamu

Samsung pokračuje ve vydávání zářijového bezpečnostního patche na další zařízení. Jedním z jeho nejnovějších adresátů je loňský smartphone střední třídy Galaxy M51.

Nová aktualizace pro Galaxy M51 nese firmwarovou verzi M515FXXS3CUI1 a v tuto chvíli je distribuována v různých zemích Evropy. Její součástí jsou podle všeho „povinné“ opravy obecných bugů a vylepšená stabilita zařízení.

Nejnovější bezpečnostní patch zahrnuje opravy desítek exploitů včetně tří kritických, které v Androidu našel Google, a řešení celkem 23 vulnerabilit, které ve svém softwaru objevil Samsung. Jedna z nich umožňovala nesprávné řízení přístupu k API rozhraní Bluetooth, což dávalo nedůvěryhodným aplikacím možnost o něm získávat informace.

Galaxy M51 byl uveden na trh loni v září s Androidem 10 a z něj vycházející nadstavbou One UI 2.5. Letos v březnu obdržel aktualizaci na Android 11/One UI 3.1.

Zářijový bezpečnostní patch, vydaný koncem srpna, již dostala celá řada zařízení Samsungu, včetně smartphonů Galaxy S20 FE, Galaxy A52, Galaxy A52s 5G, Galaxy A72, Galaxy A10s, Galaxy S10 Lite, „skládaček“ Galaxy Z Flip, Galaxy Z Flip 5G, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Fold 3 a řad Galaxy S21, Galaxy S20, Galaxy S10 a Galaxy Note 20.

Související články

Dnes nejčtenější