Zavřít reklamu

Řady Galaxy A a M jsou pro Samsung velkým úspěchem. Po celém světě se modelů těchto řad prodaly miliony, a zejména se jim daří na rozvíjejících se trzích. Zákazníci oceňují jejich funkce a velmi dobrý poměr cena/výkon. Nyní se však v éteru objevily zprávy, že některé modely Galaxy A a M trpí záhadným problémem, který způsobuje jejich „zamrznutí“ a automatický restart.

Zprávy, které pocházejí vesměs z Indie, naznačují, že tyto problémy se dějí často a téměř znemožňují dotyčná zařízení používat. Někteří uživatelé také hlásí, že se jejich zařízení zasekla v restartovací smyčce – nedostanou se dál, než je logo Samsungu.

 

Na oficiálních fórech indického Samsungu se zprávy o těchto potížích začaly objevovat již před několika měsíci. Samsung se k záležitosti zatím nevyjádřil, takže není známo, jestli jde o hardwarový, nebo softwarový problém. Je tu každopádně společný jmenovatel – všechna dotyčná zařízení mají čipset Exynos 9610 a 9611. Jestli však tato skutečnost s těmito problémy nějak souvisí, není jasné. Dosud se také neobjevily žádné zprávy o podobných potížích mimo Indii.

Majitelům dotyčných zařízení, kteří je odnesli do servisního centra Samsungu, bylo řečeno, že si budou muset nechat vyměnit základní desku, což vyjde v přepočtu na 2 200 Kč. Je pochopitelné, že mnozí takovou částku platit nechtějí, když tento problém sami nezpůsobili.

Související články

Dnes nejčtenější

.