Zavřít reklamu

Už na konci listopadu se fanoušci mobilních her dozvědí, který tým je v Česku a na Slovensku absolutně tím nejlepším v populárním titulu League of Legends: Wild Rift. Společnost Riot Games, která za jeho vývojem stojí, se navíc rozhodla zvýšit jejich motivaci a zvýší finanční odměny pro nejúspěšnější celky. Ty si tak nově ve finálovém turnaji Samsung MČR v mobilních hrách rozdělí 150 tisíc korun. Jde o vůbec nejvyšší částku, kterou tento turnaj nabídl účastníkům jedné hry.

Mobilní verze League of Legends (LoL) s podtitulem Wild Rift se okamžitě po svém vydání stala globálním hitem. Mezinárodní sportovní federace ji dokonce ocenila jako sportovní hru letošního roku. LoL: Wild Rift se také ihned zařadila do programu Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách. Studio Riot Games se navíc rozhodlo více se zaměřit na českou a slovenskou komunitu hry, a proto podpořil turnaj a navýšil finanční odměnu finálové části o 50 tisíc korun. O dalších 15 tisíc korun navíc pak týmy soupeřily v rámci kvalifikací.

S celkovou finanční dotací 150 tisíc korun se tak LoL:Wild Rift stává při svém premiérovém ročníku také nejlépe ohodnocenou hrou v historii českých soutěží v mobilních hrách. Prvním celkem, který má účast na finálové části Samsung MČR v mobilních hrách zajištěnou, je tým eSuba. Již na začátku října se ale fanoušci dozvědí jména dalších pěti postupujících. Finálové části se zúčastní celkem osm týmů.

Finálové zápasy Samsung MČR v mobilních hrách ve hře LoL:Wild Rift budou diváci moci naživo sledovat 27. a 28. listopadu na BVV – Brněnském výstavišti – v rámci festivalu Life!. Nejdůležitější zápasy sezóny se budou vysílat na Twitch kanálu PLAYzone, dále pak na facebookových stránkách Prima COOL a také v aplikaci HbbTV televizních stanic Prima. Strategickým partnerem se opět stává dlouhodobý výrobce mobilních telefonů Samsung, který šampionát tradičně podporuje.

Více informací o Samsung MČR v mobilních hrách najdete na stránce https://www.mcrmobil.cz.

Související články

Dnes nejčtenější

.