Zavřít reklamu

Již nějakou dobu se spekuluje o osudu řady Galaxy Note. Před pár dny jsme informovali, že Samsung na ni neobnovil ochrannou známku, což by mohlo znamenat, že s ní v dlouhodobém horizontu již nepočítá. Nyní se v éteru objevila zpráva, že na novém Galaxy Note již začal pracovat.

Autorem této zprávy, lépe řečeno tweetu, je respektovaný leaker Ice Universe, který se odvolává na zdroj z dodavatelského řetězce. Jestli se nový Galaxy Note bude jmenovat Galaxy Note 21 nebo Note 22 a jestli bude jako minulé generace dostupný ve více variantách, v tuto chvíli není jasné. Každopádně by měl dorazit již příští rok.

Poslední generace Galaxy Note – Note 20 – byla uvedena na trh loni, a přestože Samsung výslovně neřekl, že nejen u manažerů populární řada je mrtvá, některé indicie takovouto možnost naznačují.

Začátkem letošního roku se měl nechat nejmenovaný vedoucí pracovník korejského technologického obra slyšet, že společnost v roce 2021 nový Galaxy Note nepředstaví, protože by prý bylo obtížné vydat více vlajkových smartphonů s kompatibilitou dotykového pera S Pen během jednoho roku (měl tím na mysli Galaxy S21 Ultra a Galaxy Z Fold 3). Svou roli mohla hrát i pokračující globální čipová krize.

Pokud jde o zmíněné neobnovení ochranné známky, web LetsGoDigital upozornil, že její registrace je platná až do dubna roku 2023, což znamená, že bychom se mohli dočkat ještě alespoň dvou generací Galaxy Note.

Se zajímavou informací přišel známý youtuber Jimmy Is Promo, podle něhož bude Samsung řady Galaxy S a Note každý rok střídat. To je ostatně něco, co mnozí fanoušci v minulosti žádali.

Související články

Dnes nejčtenější

.