Zavřít reklamu

I když Samsung začal před několika dny vydávat zářijový bezpečnostní patch, stále pokračuje ve vydávání bezpečnostní záplaty za minulý měsíc. Jedním z posledních zařízení, na které dorazila, je loňský smartphone nižší střední třídy Galaxy A41.

Nová aktualizace pro Galaxy A41 nese firmwarovou verzi A415FXXU1CUH2 a v tuto chvíli je distribuována v Rusku. Do dalších zemí by měla zamířit v následujících dnech.

Pro připomenutí – srpnová bezpečnostní záplata opravuje téměř čtyři desítky exploitů, z nichž dva byly označeny jako kritické a 23 jako vysoce nebezpečné. Tyto zranitelnosti byly nalezeny v systému Android, tudíž je opravil sám Google. Kromě toho patch obsahuje i opravy dvou vulnerabilit objevených ve smartphonech Galaxy, jež opravil Samsung. Jedna z nich byla označena jako vysoce nebezpečná a týkala se opětovného použití inicializačního vektoru, druhá byla podle Samsungu málo nebezpečná a týkala se paměťového exploitu UAF (Use After Free) v ovladači conn_gadget.

Galaxy A41 byl uveden na trh loni v květnu s Androidem 10 a na něm postavenou nadstavbou One UI 2. Před několika měsíci telefon obdržel aktualizaci s Androidem 11/ One UI 3.1.

Související články

Dnes nejčtenější

.