Zavřít reklamu

Samsung pokračuje ve vydávání zářijového bezpečnostního patche na další zařízení. Jedním z jeho nejnovějších adresátů jsou telefony předloňské vlajkové řady Galaxy S10.

Nová aktualizace pro Galaxy S10e, Galaxy S10 a Galaxy S10+ nese firmwarovou verzi G97xFXXSCFUH5 a v tuto chvíli je distribuována ve Švýcarsku. Do dalších koutů světa by se měla dostat v následujících dnech. Součástí updatu je oprava blíže nespecifikovaných bugů a vylepšení stability.

Momentálně není stále známo, co konkrétně nová bezpečnostní záplata opravuje, dozvědět bychom se to však měli již velmi brzy. Jen pro připomenutí – minulý bezpečnostní patch opravoval téměř čtyři desítky exploitů, z nichž dva byly označeny jako kritické a 23 jako vysoce nebezpečné. Tyto zranitelnosti byly nalezeny v systému Android, tudíž je opravil sám Google. Kromě toho patch zahrnoval i opravy dvou vulnerabilit objevených ve smartphonech Galaxy, jež opravil Samsung. Jedna z nich byla označena jako vysoce nebezpečná a týkala se opětovného použití inicializačního vektoru, druhá byla podle Samsungu málo nebezpečná a týkala se paměťového exploitu UAF (Use After Free) v ovladači conn_gadget.

Srpnový bezpečnostní patch již předtím dorazil mimo jiné na smartphony Galaxy S20 FE, Galaxy A52 a A72 a řady Galaxy S21, Galaxy S20, Galaxy Note 20 a Galaxy Z Flip.

Související články

Dnes nejčtenější

.