Zavřít reklamu

Samsung pokračuje ve vydávání srpnového bezpečnostního patche na další zařízení. Jedním z jeho nejnovějších adresátů je komerční bestseller roku 2019, smartphone střední třídy Galaxy A50.

Nová aktualizace pro Galaxy A50 nese firmwarovou verzi A505GUBS9CUH1 a v tuto chvíli je distribuována v některých zemích Jižní Ameriky. Do dalších koutů světa by se měla rozšířit v následujících dnech.

Srpnový bezpečnostní patch opravuje téměř čtyři desítky exploitů, z nichž dva byly označeny jako kritické a 23 jako vysoce nebezpečné. Tyto zranitelnosti byly nalezeny v systému Android, tudíž je opravil sám Google. Kromě toho patch obsahuje i opravy dvou vulnerabilit objevených ve smartphonech Galaxy, jež opravil Samsung. Jedna z nich byla označena jako vysoce nebezpečná a týkala se opětovného použití inicializačního vektoru, druhá byla podle Samsungu málo nebezpečná a týkala se paměťového exploitu UAF (Use After Free) v ovladači conn_gadget.

Galaxy A50 byl uveden na trh v březnu roku 2019 s Androidem 9. O rok později obdržel aktualizaci s Androidem 10 a nadstavbou One UI 2.0 a letos v březnu Android 11 s One UI 3.1. Telefon podle všeho již další upgrade Androidu nedostane, a pokud jde o bezpečnostní updaty, bude zřejmě brzy zařazen do čtvrtletního aktualizačního plánu.

Související články

Dnes nejčtenější

.