Zavřít reklamu

Asi zde nemusíme psát, že Samsung je jedním z největších technologických inovátorů na světě. Ale ani společnost jako Samsung si nemůže byť jen na chvíli dovolit usnout na vavřínech, protože – jak se říká – konkurence nikdy nespí. Aby si své postavení v nejbližší budoucnosti udržel, hodlá korejský gigant do různých segmentů svého byznysu investovat více než 200 miliard dolarů.

Samsung chce konkrétně v příštích třech letech investovat přibližně 206 miliard dolarů (necelých 4,5 bilionu korun) do odvětví jako umělá inteligence, biofarmacie, polovodiče a robotika. Obří investice má společnost připravit pro vůdčí roli v postpandemickém světě.

Samsung neuvedl přesné částky, které plánuje do výše uvedených oblastí „nalít“, zopakoval však, že uvažuje o fúzích a akvizicích s cílem konsolidovat technologie a získat na trhu vedoucí pozici. Korejský obr má v současné době v hotovosti k dispozici přes 114 miliard dolarů (zhruba 2,5 bil. korun), nákup nových společností by tak pro něj nebyl sebemenší problém. Podle neoficiálních zpráv uvažuje přednostně o akvizicích firem vyrábějících polovodiče pro auta, jako je např. NXP nebo Microchip Technology.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.