Zavřít reklamu

Samsung představil udržitelnou platformu s názvem Galaxy for the Planet pro mobilní zařízení. Základem platformy pro přímé akce proti klimatickým změnám je velký rozsah výroby, neustálé inovace a duch otevřené spolupráce. Společnost si již stanovila konkrétní počáteční cíle do roku 2025 – jejich společným jmenovatelem je zmenšení uhlíkové stopy a úspornější využívání zdrojů v celém procesu od výroby zařízení Galaxy až po jejich likvidaci.

„Jsme přesvědčeni, že k dlouhodobé ochraně planety může přispět každý, naším úkolem je vymýšlet inovativní řešení pro příští generace. Galaxy for the Planet představuje důležitý krok na cestě k vytváření udržitelnějšího světa a my se do toho pouštíme s otevřeností, transparentností a chutí do spolupráce, tak jako do všeho, co děláme,“ uvedl prezident a ředitel divize mobilních komunikací společnosti Samsung Electronics TM Roh.

Představitelé Samsungu jsou přesvědčeni, že právě zavádění udržitelných kroků do každé fáze výrobního procesu je nejlepší cestou k minimalizaci ekologického dopadu činnosti firmy a k vytváření lepší budoucnosti pro lidi po celém světě i pro příští generaci inovátorů. Samsung se vynasnaží počáteční cíle splnit do roku 2025, poté by chtěl přejít do další fáze a k novým výzvám.

  • 2025: Recyklované materiály ve všech nových mobilních produktech

Kvůli podpoře cirkulární ekonomiky investuje Samsung do nových inovativních ekologických materiálů. V roce 2025 by společnost    chtěla využívat recyklovatelné materiály ve všech nových mobilních produktech. Skladba materiálů bude u různých produktů odlišná,      výrobci berou v úvahu výkon, estetickou podobu i výdrž svých zařízení.

  • 2025: Žádné plasty v baleních mobilních zařízení

V roce 2025 by Samsung neměl v baleních svých produktů využívat žádné plasty na jedno použití. Jeho cílem je odstranit z balení zbytné materiály, které se pro obalovou techniku tradičně používají, a nahradit je ekologičtějším řešením.

  • 2025: Snížení spotřeby v režimu standby u všech dobíječek smartphonů pod 0,005 W

Samsung dává přednost úsporným technologiím, které zvyšují efektivitu provozu a snižují spotřebu. Již v současné době se firmě podařilo snížit spotřebu v režimu standby u všech dobíječek smartphonů na 0,02 W, což je jedno z nejlepších čísel v odvětví. Nyní chce Samsung na tento vývoj navázat – konečným cílem je nulová spotřeba ve standby, v roce 2025 ji plánuje snížit pod 0,005 W.

  • 2025: Nulový dopad na skládku

Samsung rovněž minimalizuje odpad generovaný ve výrobních závodech na mobilní zařízení – v roce 2025 by mělo množství odpadu na skládku klesnout na čistou nulu. Kromě toho chce společnost pracovat na globálním snížení množství elektronického odpadu – hodlá optimalizovat životní cyklus svých produktů, vylepšit výrobní procesy a nadále podporovat iniciativy typu Galaxy Upcycling, Certified Re-Newed nebo Trade-In.

Samsung bude i nadále objevovat nové cesty, jak se postavit ke klimatické krizi a posílit vlastní roli při dosažení cílů udržitelného rozvoje v programu Sustainable Development Goals. Firma hodlá transparentně informovat veřejnost o svých postupech a spolupracovat s dalšími partnery a hráči v oboru na cestě k udržitelnosti. Více informací o udržitelných programech Samsungu najdete ve zprávě Sustainability Report za rok 2021.

Související články

Dnes nejčtenější

.