Zavřít reklamu

Samsung pokračuje ve vydávání srpnového bezpečnostního patche na další zařízení. Jedním z jeho nejnovějších příjemců je tři roky stará vlajková loď Galaxy Note 9.

Nový update pro Galaxy Note 9 nese firmwarové označení N960FXXS9FUH1 a v tuto chvíli je distribuován v různých zemích Evropy. Do dalších koutů světa by měl zamířit během několika dní.

 

Srpnový bezpečnostní patch opravuje téměř čtyři desítky exploitů, z nichž dva byly označeny jako kritické a 23 jako vysoce nebezpečné. Tyto zranitelnosti byly nalezeny v systému Android, tudíž je opravil sám Google. Kromě toho patch obsahuje i opravy dvou vulnerabilit objevených ve smartphonech Galaxy, jež opravil Samsung. Jedna z nich byla označena jako vysoce nebezpečná a týkala se opětovného použití inicializačního vektoru, druhá byla podle Samsungu málo nebezpečná a týkala se paměťového exploitu UAF (Use After Free) v ovladači conn_gadget. Součástí aktualizace je „povinné“ vylepšení stability zařízení a oprava blíže nespecifikovaných bugů.

Galaxy Note 9 je jedním z nejstarších zařízení Samsungu, které stále dostává měsíční bezpečnostní záplaty. Vzhledem k tomu, že příští týden to budou tři roky, co byl uveden na trh, je však dost dobře možné, že nový patch byl posledním měsíčním bezpečnostním updatem, který obdržel.

Související články

Dnes nejčtenější