Zavřít reklamu

Samsung začal loni v některých svých aplikacích, jako např. Samsung Music, Samsung Themes nebo Samsung Počasí, ukazovat reklamy, což  mezi uživateli smartphonů a tabletů Galaxy vyvolalo silné rozhořčení. Nyní do éteru pronikla zpráva, že tyto reklamy by Samsung mohl již brzy „zaříznout“.

Podle uživatele Twitteru jménem Blossom, který odkazuje na jihokorejský web Naver, se šéf mobilní divize Samsungu TM Roh během online schůze společnosti se zaměstnanci zmínil o tom, že reklamy z nativních aplikací jihokorejského smartphonového obra brzy zmizí. Roh také řekl, že Samsung naslouchá hlasům svých zaměstnanců a uživatelů.

Zástupce Samsungu později uvedl, že „kritika ze stran zaměstnanců je pro růst a vývoj společnosti naprosto nezbytná“ a že reklamy začne odstraňovat s aktualizacemi nadstavby One UI. Kdy přesně se tak stane, však neupřesnil. Od Samsungu je to rozhodně dobrý krok. Odstranění reklam společně s delší softwarovou podporou a častými bezpečnostními updaty mu pomůže se odlišit od většiny čínských značek jako Xiaomi, které na něj v mobilním byznysu již nějakou dobu dotírají. Téměř všechny smartphony čínských značek nyní ve svých aplikacích ukazují reklamy a push notifikace.

Související články

Dnes nejčtenější

.