Zavřít reklamu

Jak známo, Samsung Display je největším světovým dodavatelem smartphonových OLED displejů. Jeho hlavním odběratelem je samozřejmě jeho sesterská firma Samsung Electronics. Nedávné zprávy však naznačují, že společnost by mohla začít nakupovat OLED panely i od čínských výrobců.

Podle čínského webu cheaa.com citovaného serverem SamMobile je zde možnost, že se do OLED dodavatelského řetězce Samsungu zapojí další velký čínský dodavatel OLED panelů (vedle dříve spekulované firmy BOE). To by mohlo vést k tomu, že čínské OLED panely bude používat více smartphonů Samsungu.

Důvodem, proč se korejský technologický obr podle webu rozhodl používat čínské OLED panely, je to, že chce zvýšit svou konkurenceschopnost v segmentu nejlevnějších smartphonů. Čínské OLED panely totiž stojí méně než ty od divize Samsung Display, což Samsungu umožní jimi osazovat více zařízení a cenově zůstat konkurenceschopný.

Jedněmi z prvních zařízení Samsungu, které by mohly používat čínské OLED panely, by mohly být nové modely řady Galaxy M od zmíněného displejového giganta BOE. Oním „dalším velkým dodavatelem“ by mohla být společnost TCL, se kterou má Samsung blízké vztahy. Loni jí ve městě Su-čou prodal výrobní linku na LCD displeje a také v ní získal kapitálový podíl.

Dnes nejčtenější

.