Zavřít reklamu

Jen pár dní poté, co do éteru pronikly rendery telefonu Samsung Galaxy A52s, unikly jeho údajné kompletní specifikace. Co podle „autora“ leaku Rolanda Quandta nová varianta hitu střední třídy Galaxy A52 nabídne?

Galaxy A52s prý dostane do vínku Super AMOLED displej s velikostí 6,5 palců a rozlišením FHD+. Pohánět jej má čipset Snapdragon 778G, který prý bude spárovaný s 6 GB operační paměti a až 256 GB vnitřní paměti (v Evropě však telefon podle Quandta bude dostupný pouze se 128GB úložištěm).

Fotoaparát má být čtverný s rozlišením 64, 12, 5 a 5 MPx, přičemž druhý prý bude disponovat ultraširokoúhlým objektivem, třetí sloužit jako makro kamera a poslední plnit roli snímače hloubky ostrosti. Fotoaparát má podporovat natáčení videí v rozlišení 4K při 30 fps. Přední kamerka prý bude mít rozlišení 32 MPx.

Telefon má disponovat baterií s kapacitou 4500 mAh a podporovat rychlé nabíjení s výkonem 25 W. Operačním systémem má být nepřekvapivě Android 11 s nadstavbou One UI 3.1. Podle Quandta Galaxy A52s také nabídne poddisplejovou čtečku otisků prstů, stupeň krytí IP67 nebo funkci dual-SIM. Jak je z výše uvedených parametrů patrné, Galaxy A52s by se od Galaxy A52 měl lišit jen minimálně, což ostatně naznačovaly již předchozí úniky. Konkrétně by jedinou zásadní změnou měl být rychlejší čipset.

Smartphone bude údajně uveden na scénu již koncem měsíce a stát by měl 449 eur (zhruba 11 400 korun).

Související články

Dnes nejčtenější

.