Zavřít reklamu

Samsung uvedl na scénu novou generaci svého modulárního microLED televizoru The Wall. The Wall 2021 je oproti předchůdci tenčí, dokáže zobrazit přesnější barvy, má vyšší obnovovací frekvenci nebo vylepšenou AI.

The Wall 2021 je první komerčně dostupnou obrazovkou ve svém segmentu, která disponuje rozlišením 8K. Je možné ji nakonfigurovat horizontálně, aby podporovala rozlišení až 16K. Chlubí se také jasem až 1600 nitů a na délku měří více než 25 m.

Kromě toho je televizor vybaven vylepšeným procesorem Micro AI, který analyzuje a optimalizuje každý snímek ve videu pro lepší škálování obsahu (do rozlišení až 8K) a pomáhá též s odstraňováním šumu.

Novinka také disponuje obnovovací frekvencí 120 Hz a díky technologiím Black Seal a Ultra Chroma umí zobrazit přesnější barvy. Každá LED je oproti předchozímu modelu o 40 % menší, což znamená lepší podání černé a lepší barevnou uniformitu. Dalšími funkcemi jsou HDR10+, picture-by-picture (2 x 2) nebo režim Eye Comfort mode (s certifikací společnosti TÜV Rheinland).

Televizor je možné nainstalovat nejen horizontálně, ale např. i vertikálně, konvexně a konkávně nebo jej lze zavěsit na strop. Své využití najde například na letištích, v nákupních centrech, maloobchodě nebo ve venkovní reklamě. Na vybraných trzích (které Samsung neupřesnil) je dostupný již nyní.

Dnes nejčtenější

.