Zavřít reklamu

Poté, co Samsung začátkem jara vypustil (nejen) do Evropy telefony Galaxy A52 (5G) a Galaxy A72, se chystá na starý kontinent uvést dalšího zástupce střední třídy, který by měl přinést 5G síť širokým masám. Smartphone by měl nést název Galaxy M52 a být levnější než zmíněné modely Galaxy A.

Podle benchmarku Geekbench 5, kterého si všiml web GalaxyClub, bude Galaxy M52 vybaven čipsetem Snapdragon 778G. Jde o ten samý čip, který pohání před několika týdny uvedenou řadu Honor 50, o výkon se tedy potenciální zákazníci nemusejí bát. Z benchmarku také vyplývá, že telefon bude disponovat 6 GB operační paměti a poběží na Androidu 11. V testu jednoho jádra jinak získal 777 a vícejádrovém 2868 bodů.

Smartphone by kromě toho měl disponovat 64MPx hlavním fotoaparátem a 32MPx selfie kamerkou. Informace o displeji v tuto chvíli nejsou známy, telefon by se však měl – stejně jako jeho loňský předchůdce Galaxy M51 – chlubit obří baterií.

Galaxy M52 se bude podle všeho nabízet minimálně ve třech barvách – černé, modré a bílé. Datum jeho uvedení na trh ani jeho cenu zatím neznáme, zřejmě se jej však dočkáme ještě v létě.

Dnes nejčtenější

.