Zavřít reklamu

Samsung včera na veletrhu Mobile World Congress (MWC) představil nové uživatelské rozhraní One UI Watch, které ještě více přiblíží chytré hodinky Galaxy Watch mobilním telefonům. Kromě toho společnost potvrdila, že bude rozhraní One UI Watch k dispozici na nové jednotné platformě vytvořené společně s firmou Google. Výsledkem bude vylepšený výkon, lepší spolupráce hodinek a chytrých telefonů s operačním systémem Android a přístup k většímu množství aplikací. Jak tuto jednotnou společnou platformu, tak i uživatelské rozhraní One UI Watch najdeme u nového modelu Galaxy Watch, který se uživatelům představí během léta na akci Unpacked.

„Chceme-li využít všechny možnosti nositelné technologie, je zapotřebí stavět na našich dlouholetých odborných zkušenostech a znalostech a také na spolupráci s partnery z oboru, s nimiž jsme společně vytvořili otevřený ekosystém,“ uvedl Patrick Chomet, viceprezident a ředitel sekce zákaznických zkušeností v divizi mobilní komunikace Samsung Electronics. „Díky tomu dokážeme vylepšit zážitky s chytrými hodinkami a celý provoz ekosystému Galaxy tak, aby si to zákazníci opravdu užili.“

S rozhraním One UI Watch a novou jednotnou platformou se majitelé hodinek Galaxy Watch mohou těšit na úplně novou uživatelskou zkušenost. Stačí si nainstalovat aplikaci do telefonu a ona se automaticky nainstaluje i do hodinek, pokud je s nimi kompatibilní. Jestliže si například do telefonu nainstalujete aplikaci ukazující aktuální čas v různých časových pásmech, uvidíte ji na displeji hodinek též. A když naopak pomocí hodinek zablokujete nějaký příchozí hovor nebo zprávu, zůstane dané číslo zablokované i v telefonu.

Jednotná platforma nabídne nové funkce a dokáže přímo do prostředí Galaxy Watch integrovat oblíbené aplikace třetích stran, které jsou k dispozici v internetovém obchodě Google Play. Sportovci a nadšenci do fitness si tedy mohou naplno užívat své oblíbené aplikace jako Adidas Running, GOLFBUDDY Smart Caddie, Strava nebo Swim.com, příznivci wellness se zájmem o zdravý a vyvážený životní styl zase ocení kompatibilitu s Calm nebo Sleep Cycle, hudební fanoušci si mohou vychutnat Spotify či YouTube Music a na cestách přijdou vhod Mapy Google. Pro každého se tu díky spolupráci s mnoha partnery zkrátka něco najde.

„Samsung a Google spolupracují už dlouho a naše spolupráce se zákazníkům vždy vyplácí, uživatelskou zkušenost to zásadně vylepšuje,“ řekl Sameer Samat, viceprezident pro produktový management systémů Android a Wear společnosti Google. „To rozhodně platí i pro novou jednotnou platformu, kterou vůbec poprvé představíme právě na nových hodinkách Samsung Galaxy Watch. Ve spolupráci se Samsungem uživatelům nabídneme delší výdrž baterie, rychlejší reakce a mnoho aplikací, mimo jiné i od Googlu.“

Kromě toho nabídne Samsung i vylepšený nástroj pro tvorbu ciferníků, který jistě ocení vývojáři. Ještě letos tak vývojáři aplikací pro Android mohou dát průchod kreativitě a tvořit zajímavé nové návrhy, aby si každý majitel hodinek Galaxy Watch mohl jejich vzhled přizpůsobit vlastní náladě a vkusu.

Nové hodinky Galaxy Watch budou vůbec prvním zařízením s uživatelským rozhraním One UI Watch a novou jednotnou platformou. Samsung je představí na tradiční akci Unpacked během léta společně s dalšími zařízeními.

Dnes nejčtenější

.