Zavřít reklamu

Samsung původně plánoval, že svou novou „budgetovou vlajku“ Galaxy S21 FE představí spolu s příštími skládacími smartphony Galaxy Z Fold 3 a Flip 3 v srpnu. Podle nedávných leaků však její launch odložil na poslední kvartál letošního roku. Nyní do éteru pronikla zpráva, že na některých trzích nemusí být dostupný.

Podle zprávy korejského webu FNNews, citovaného serverem SamMobile, Samsung zvažuje Galaxy S21 FE uvést na scénu v říjnu, přičemž jeho dostupnost by mohla být omezena na Evropu a USA. To znamená, že telefon se možná nepodívá do Asie (včetně Jižní Koreje), Afriky, Austrálie, Kanady a Jižní Ameriky. Důvodem pro omezenou dostupnost je podle webu globální čipová krize, která podle všeho stojí i za odloženým launchem smartphonu.

Galaxy S21 FE by měl používat 5nm čipset Snapdragon 888 a korejský technologický obr údajně není schopen si zajistit dostatek čipů, aby mohl telefon vypustit na všechny trhy světa. Nedostatek čipů je údajně tak vážný, že Samsung možná do Evropy a USA dodá méně kusů Galaxy S21 FE, než původně plánoval.

Nová „budgetová vlajková loď“ by měla do vínku dostat Super AMOLED displej typu Infinity-O s velikostí 6,5 palců, rozlišením FHD+ a 120Hz obnovovací frekvencí, 6 nebo 8 GB operační a 128 či 256 GB vnitřní paměti, trojitý fotoaparát s rozlišením třikrát 12 MPx, 32MPx přední kamerku, do displeje integrovanou čtečku otisků prstů, stereo reproduktory, stupeň odolnosti IP67 nebo IP68, podporu 5G sítí a baterii s kapacitou 4500 mAh a podporou 25W drátového, 15W bezdrátového a 4,5W reverzního bezdrátového nabíjení.

Související články

Dnes nejčtenější

.