Zavřít reklamu

Samsung je sice největším světovým výrobcem smartphonů, televizorů a paměťových čipů, ale jeho divize Samsung Networks, zabývající se výrobou telekomunikačního vybavení, se na největší konkurenty dívá zpovzdálí. V současnosti se řadí až na páté místo za společnosti Huawei, Ericsson, Nokia a ZTE. Korejský technologický gigant se snaží expandovat svůj byznys s koncovými řešeními 5G sítí a využít toho, že některé západní země „zatrhly“ Huawei vstup do 5G sítí.

Divize Samsung Networks nyní doufá, že dostane od evropských síťových operátorů více zakázek, zatímco rozšiřují své 5G sítě. Společnost v současnosti spolupracuje s telekomunikačním gigantem Deutsche Telekom v Česku, firmou Play Communications v Polsku a dalším velkým evropským síťovým operátorem na testování 5G sítí. Divize již uzavřela „dealy“ v hodnotě miliard dolarů s telekomunikačními obry NTT Docomo v Japonsku a Verizon v USA.

Kromě evropského a severoamerického trhu síťová divize Samsungu expanduje na trzích jako Austrálie, Nový Zéland a jihovýchodní Asie. Svou první 5G síť spustila v roce 2019 a z roku na rok zaznamenala 35% nárůst počtu klientů. Již nějakou dobu se také věnuje výzkumu 6G sítí.

Související články

Dnes nejčtenější

.