Zavřít reklamu

Samsung po dubnovém odkladu konečně představil Galaxy Book Go, svůj nejnovější ARMový notebook s Windows 10. Novinka nabídne tenký design, nízkou hmotnost, dobrou výdrž baterie a velice lákavou cenu, kterou bude chtít konkurovat chromebookům.

Galaxy Book Go dostal do vínku 14palcový IPS LCD displej s Full HD rozlišením. Je tenký jen 14,9 mm a váží pouze 1,38 kg. Pohání jej nový čipset Qualcommu Snapdragon 7c Gen 2, který doplňuje 4 GB nebo 8 GB operační paměti a 64 či 128 GB interní paměti.

Součástí výbavy je webová kamerka s HD rozlišením a stereo reproduktory s certifikací Dolby Audio. Pokud jde o konektivitu, notebook disponuje portem USB 2.0, dvěma porty USB-C, slotem na NanoSIM karty a kombinovaným vstupem pro mikrofon a sluchátka a bezdrátová konektivita zahrnuje Wi-Fi 5 (2×2 MIMO) a Bluetooth 5.1.

Notebook napájí baterie s kapacitou 42,3 Wh, která mu podle Samsungu poskytne dostatek „šťávy“ na celý den. Baterie podporuje rychlé nabíjení s výkonem 25 W.

Zařízení má také některé funkce a aplikace ekosystému Galaxy, jako např. sdílení sluchátek Galaxy Buds, SmartThings, SmartThings Find, Quick Share, Smart Switch nebo Samsung TV Plus.

Galaxy Book Go se bude prodávat – ve verzi s Wi-Fi – za velmi sympatickou cenu 349 dolarů (zhruba 7 300 korun), cena LTE verze v tuto chvíli není známa. Notebook má vstoupit do prodeje na vybraných trzích v průběhu června.

Související články

Dnes nejčtenější

.