Zavřít reklamu

Kvůli klesající poptávce po LCD panelech a rostoucí konkurenci ze strany čínských výrobců displejů dceřinka Samsungu Samsung Display údajně zvažovala, že z trhu s těmito displeji odejde. Podle dřívějších zpráv chtěla společnost zastavit veškerou produkci LCD panelů do konce loňského roku, své plány však na žádost nejvýznamnější dceřinky Samsungu Samsung Electronics na nějakou dobu odložila. Nyní se zdá, že v dohledné budoucnosti bude ve výrobě LCD displejů pokračovat.

Samsung Electronics vznesl požadavek, protože viděl zvýšení poptávky po monitorech a televizorech. Poptávky byla tažena zejména lidmi, kteří museli kvůli koronavirové pandemii trávit více času doma. Pokud by Samsung Display výrobu LCD panelů zastavil, Samsung Electronics by si je musel zajišťovat u LG.

Samsung Display tak nyní bude ve výrobě LCD displejů pokračovat. Šéf společnosti Joo-sun Choi poslal vedení email s potvrzením, že Samsung Display uvažuje o rozšíření produkce velkých LCD panelů do konce příštího roku.

Loňské zvýšení poptávky po těchto displejích také způsobilo zvýšení jejich cen. Pokud by si je Samsung Electronics měl zajišťovat zvenčí, pravděpodobně by ho to vyšlo dráž. Tím, že se bude dál spoléhat na svůj integrovaný dodavatelský řetězec, může tuto poptávku uspokojovat efektivněji.

Související články

Dnes nejčtenější

.