Zavřít reklamu

Samsung začal na telefony Galaxy A52 a A52 5G vydávat květnový update. Přináší nejnovější bezpečnostní patch, ale i různá další vylepšení včetně funkce efektů videohovoru.

Nová aktualizace nese firmwarovou verzi A525xXXU2AUE1 (Galaxy A52) a A526BXXU2AUE1 (Galaxy A52 5G) a v tuto chvíli je distribuována v různých zemích Evropy. Jako u minulých updatů tohoto druhu by se i tento měl v následujících dnech rozšířit do dalších zemí.

Poznámky k aktualizaci jsou poměrně obsáhlé – Samsung slibuje vylepšení aplikace na sdílení souborů Quick Share, vylepšenou stabilitu dotykového displeje, kvalitu hovorů i lepší výkon fotoaparátu. Některá z těchto vylepšení byla nicméně již součástí minulého updatu pro Galaxy A52. Pokud jde o květnový bezpečnostní patch, ten opravuje desítky vulnerabilit (včetně tří kritických), které v Androidu našel Google, a přes dvě desítky zranitelností, které v One UI objevil Samsung.

Pro mnohé bude možná nejdůležitější součástí updatu funkce efektů videohovoru, kterou dostal před několika dny i telefon Galaxy A72. Funkce uživateli umožňuje přidat do videohovorů vlastní pozadí vytvořená pomocí aplikací třetích stran jako Zoom nebo Google Duo. Lze použít základní efekt rozostření, přidat na pozadí neprůhlednou barvu nebo si na ně nastavit vlastní snímky z galerie. Funkce původně debutovala s vlajkovou řadou Galaxy S21.

Související články

Dnes nejčtenější

.