Zavřít reklamu

Dva týdny poté, co na telefon Galaxy A72 dorazil update s dubnovým bezpečnostním patchem, na něj Samsung začal vydávat nejnovější bezpečnostní záplatu. Součástí nové aktualizace je funkce, který byla dosud exkluzivní pro vlajkovou řadu Galaxy S21 – efekty videohovorů.

Nový update pro Galaxy A72 nese firmwarovou verzi A725FXXU2AUE1 a v tuto chvíli je distribuován v Rusku. Do dalších zemí by se měl rozšířit v následujících dnech. Květnový bezpečnostní patch opravuje desítky zranitelností v Androidu (včetně tří kritických), které opravil Google, a přes dvě desítky vulnerabilit, které v nadstavbě One UI opravil Samsung. Poznámky k vydání se také zmiňují o vylepšení výkonu fotoaparátu, kvality hovorů a služby na sdílení souborů Quick Share.

Pokud jde o efekty videohovorů, tato funkce uživateli umožňuje přidat do videohovorů vlastní pozadí vytvořená pomocí aplikací třetích stran jako Zoom, Google Duo a Microsoft Teams. Je možné použít základní efekt rozostření (jako ten, který používá portrétní režim fotoaparátu), přidat na pozadí neprůhlednou barvu (barvu vybírá automaticky telefon) nebo si na ně nastavit vlastní fotografii z galerie. Lze očekávat, že funkci v budoucnu dostane více nevlajkových modelů Samsungu.

Související články

Dnes nejčtenější

.