Zavřít reklamu

Uprostřed globální polovodičové krize jihokorejská vláda zjevně usiluje o to, aby se země stala na poli automobilových polovodičů soběstačnější – podle tamních nových zpráv uzavřel Samsung „deal“ s automobilkou Hyundai a obě společnosti podepsaly dohodu s Korejským automobilovým technologickým institutem a ministerstvem obchodu, průmyslu a energetiky.

Samsung a Hyundai spolu se dvěma zmíněnými institucemi sdílejí stejný cíl, jímž je řešení nedostatku polovodičů v automobilovém průmyslu a vybudování silnějšího lokálního dodavatelského řetězce. Samsung a Hyundai budou údajně spolupracovat na vývoji polovodičů příští generace, obrazových senzorů, čipů pro správu baterií a aplikačních procesorů pro infotainmentové systémy.

Samsung údajně plánuje vyvinout vysoce výkonné polovodiče do vozidel postavené na 12palcových waferech místo 8palcových, na které spoléhá zbytek průmyslu. Obě společnosti jsou si prý vědomy toho, že zpočátku na tomto byznysu moc nevydělají, podle pozorovatelů  je však jejich cílem posílit místní dodavatelský řetězec pro automobilové polovodiče, zatímco elektrické vozy stále získávají na popularitě. Jejich spolupráce je tedy dlouhodobého charakteru.

Jihokorejský technologický gigant také nedávno představil své „next-gen“ LED moduly pro inteligentní přední světlomety elektromobilů. Toto řešení s názvem PixCell LED používá technologii izolace pixelů (podobnou využívají fotočipy ISOCELL), aby zlepšilo bezpečnost řidičů, a společnost tyto moduly již začala dodávat prvním automobilkám.

Dnes nejčtenější

.