Zavřít reklamu

Telefon Galaxy M51 se chlubí baterií s „monstrózní“ kapacitou 7000 mAh a podle Samsungu vydrží na jedno nabití pohodlně dva dny. Nový test výdrže baterie nyní dokázal, že Galaxy M51 je v tomto ohledu skutečným „monstrem“ – porazil nejen vlajkovou loď Galaxy S21 Ultra, ale i všechny další smartphony, které byly nedávno uvedeny na trh.

Test provedl web DxOMark, který se normálně věnuje testování smartphonových fotoaparátů, nyní však začal testovat i výdrž smartphonových baterií. Galaxy M51 test ovládl se ziskem 88 bodů. Verze Galaxy S21 Ultra s čipem Snapdragon 888 získala 70 bodů a verze s čipsetem Exynos 2100 57 bodů.

Čtvrtou příčku obsadil iPhone 12 Pro Max, který dosáhl 78 bodů, což je o něco více než Galaxy S21 Ultra. Nejvyšší model iPhonu 12 nicméně stále používá displej s 60Hz obnovovací frekvencí, zatímco všechny ostatní vlajkové lodě s Androidem disponují obrazovkami s obnovovací frekvencí 120 i více Hz.

Test zahrnoval různé případy užití, jako například volání v rámci 3G sítě, streamování hudby, přehrávání videí offline a online (v rámci mobilní sítě i Wi-Fi) a hraní. Používal vědeckou metodologii, Faradayovu klec a dotykového robota, aby byl co nejobjektivnější. Více se o testu můžete dozvědět zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.