Zavřít reklamu

V minulých týdnech se v éteru objevovaly zprávy, že Samsung nahradí variantu Galaxy S20 FE (4G) s čipem Exynos 990 za variantu s čipsetem Snapdragon 865. Tato verze se objevila i v benchmarku Geekbench. Včera ji korejský technologický obr v tichosti uvedl na scénu.

Nová varianta Galaxy S20 FE (SM-G780G) byla nyní zalistována na německém webu Samsungu se štítkem „Nové“.  Telefon se nabízí se 128 GB vnitřní paměti a šesti barvách – mintové, tmavě modré, červené, světle fialové, bílé a oranžové. Kromě čipu nepřichází nová verze mimořádně populární „budgetové vlajkové lodi“ s ničím novým.

Nová verze zcela nahradí tu s čipem Exynos 990. Podle všeho to však není kvůli tomu, že jeho čipset za čipem Qualcommu zaostává výkonem a energetickou efektivitou, důvodem je přetrvávající globální nedostatek čipů. Je možné, že Samsung, přesněji řečeno jeho divize Samsung Electronics, nyní nedostává od další divize Samsungu Samsung LSI dostatek kusů Exynosu 990, což ji nutí čip úplně nahradit.

Samsung by verzi se Snapdragonem 865 mohl uvést do prodeje ve všech zemích, kde uvedl variantu s Exynosem 990, a to pravděpodobně za stejnou cenu, za kterou ji dosud prodával.

Související články

Dnes nejčtenější

.