Zavřít reklamu

Samsung i přes vzrůstající konkurenci zůstává nadále neotřesitelným vládcem globálního smartphonového trhu. V prvním čtvrtletí letošního roku se dodávky jeho chytrých telefonů z roku na rok zvýšily o desítky procent.

Podle společnosti Strategy Analytics činily dodávky smartphonů Samsungu za první tři měsíce roku 77 milionů, což představuje meziroční růst o 32 %. To odpovídá tržnímu podílu 23 %.

Celkové dodávky smartphonů zaznamenaly v prvním kvartálu roku nebývalý růst – činily 340 milionů, což je oproti stejnému období loňského roku o 24 % více. K tomu mimo jiné přispěly cenově dostupné telefony čínských výrobců s podporou 5G sítí a zvýšená poptávka zákazníků se staršími zařízeními.

Korejský technologický obr v předmětném období těžil z poptávky po cenově dostupných zařízeních, které představovaly nové modely řady Galaxy A. Společnost letos rozšířila nabídku o nové 4G a 5G telefony. Tyto modely v prvním čtvrtletí přispěly k jejím více než solidním výsledkům. Podílela se na nich rovněž nová vlajková řada Galaxy S21.

Na druhém místě skončil Apple, který dodal na trh 57 milionů smartphonů a měl tržní podíl 17 %, a první trojici největších výrobců smartphonů uzavírá Xiaomi s 49 miliony dodaných chytrých telefonů a podílem 15 %.

Související články

Dnes nejčtenější

.