Zavřít reklamu

Samsung uvedl v Jižní Koreji na scénu smartphone Galaxy Quantum 2. Novinka nabídne rychlý čipset, 120Hz displej, ale zejména čip s kvantovým generátorem náhodných čísel pro zvýšenou bezpečnost. Na ostatních trzích bude zřejmě uvedena pod názvem Galaxy A82 5G, ovšem bez kvantového čipu, který je jako v případě „jedničky“ exkluzivitou Samsungu a jihokorejského telekomunikačního obra SK Telecom. Na domácím trhu vstoupí do prodeje 23. dubna za cenu 699 600 wonů (zhruba 13 300 korun).

Galaxy Quantum 2 dostal do vínku Super AMOLED displej typu Infinity-O s rozlišením Full HD a obnovovací frekvencí 120 Hz, dva roky starý (ale pořád velmi rychlý) čipset Snapdragon 855+, 6 GB operační a 128 GB interní paměti a trojitý fotoaparát s rozlišením 64, 12 a 5 MPx, přičemž hlavní disponuje optickou stabilizací obrazu, druhý širokoúhlým objektivem a třetí slouží jako makro kamera. Součástí výbavy je poddisplejová čtečka otisků prstů, NFC, služba Samsung Pay (s bezkontaktní platební funkcí MST) a nechybí ani certifikace IP67.

Tou nejdůležitější součástí výbavy je však integrovaný čip QRNG (Quantum Random Number Generator neboli čip s kvantovým generátorem náhodných čísel). Čip o rozměrech 2,5 x 2,5 mm generuje náhodná čísla tím, že pomocí LED vytváří šum a prostřednictvím  CMOS senzoru jej zachycuje. Díky tomu je velice obtížné se do telefonu nabourat, pokud k němu někdo nezíská rozsáhlý fyzický přístup. V budoucnu bude čip fungovat s kreditní kartou Samsungu.

Související články

Dnes nejčtenější

.