Zavřít reklamu

I když je Samsung jednou z největších technologických společností na světě, ani on není imunní vůči současnému globálnímu nedostatku čipů. Jihokorejský technologický gigant údajně podepsal „deal“ s firmou UMC (United Microelectronics Corporation) týkající se výroby obrazových snímačů a ovladačů k displejům. Tyto komponenty by měly být vyráběny 28nm procesem.

Samsung prý UMC prodá 400 jednotek výrobního zařízení, které tchajwanská firma použije k výrobě fotografických senzorů, integrovaných obvodů pro ovladače k displejům a dalších komponent pro technologického obra. UMC údajně plánuje ve své továrně Nanke vyrobit 27 tisíc waferů měsíčně, přičemž masová produkce začne v roce 2023.

Samsung momentálně registruje vysokou poptávku po svých fotosenzorech, zejména po 50MPx, 64MPx a 108MPx snímačích. Společnost by měla brzy představit senzor s rozlišením 200 MPx a již potvrdila, že pracuje na snímači s rozlišením 600 MPx, který překračuje schopnosti lidského oka.

Podle marketingově-výzkumné firmy TrendForce byla loni největším polovodičovým výrobcem ve slévárenském sektoru společnost TSMC s podílem 54,1 %, druhý byl Samsung s podílem 15,9 % a první trojici největších hráčů na tomto poli uzavírá společnost Global Foundries s podílem 7,7 %.

Témata: ,

Dnes nejčtenější

.