Zavřít reklamu

Google plánuje v brzké době zavřít aplikaci, kterou mnoho z vás pravděpodobně nikdy nepoužilo a možná o ní ani nikdy neslyšelo. Jedná se o mobilní aplikaci Nákupy Google, již americký technologický gigant spustil v říjnu předloňského roku. Aplikace měla sloužit jako jedno místo k nakupování a mimo jiné umožňovala srovnávat ceny a také upozorňovala uživatele, když produkt, který hledal, šel do prodeje.

To, že aplikace Nákupy Google má brzy skončit, odhalila rozborka zdrojového kódu její nejnovější verze, kterou provedl web XDA-Developers. Redaktoři stránky v něm našli řetězce kódu zmiňující slovo „sunset“ (v překladu západ slunce nebo soumrak) a větu „shop on the web“ (tedy „nakupujte na webu“). Faktický konec aplikace později potvrdil ústy svého mluvčího sám Google, když prohlásil, že „za několik týdnů přestaneme Nákupy podporovat“. Podotkl že veškeré funkce, které aplikace uživatelům nabízela, jsou dostupné prostřednictvím záložky Nákupy v rámci vyhledávače Googlu. Stejnou funkcionalitu nabízí i stránka shopping.google.com.

A co vy? Použili jste někdy tuto aplikaci? Nebo se při nákupech spoléháte na vyhledávač Googlu či jiné stránky? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.