Zavřít reklamu

YouTube a Facebook jsou v USA stále nejdominantnějšími sociálními médii, ale Facebook přestal růst. To je jedno z hlavních zjištění nového průzkumu společnosti Pew Research Center zaměřeného na to, jak Američané používají sociální platformy.

Z průzkumu vyplývá, že nejpoužívanějšími platformami jsou YouTube a Facebook. Nicméně z těchto dvou roste pouze první zmíněná, která zvýšila svůj podíl mezi dospělými z 73 % v roce 2019 na 81 % v roce letošním. Čísla Facebooku se od předloňského roku naopak nezměnila a zůstávají na 69 procentech.

Dalšími populárními sociálními médii jsou v USA Instagram (40 %), Pinterest (31 %), LinkedIn (28 %), Snapchat (25 %), Twitter a WhatsApp (23 %), TikTok (21 %) a první desítku uzavírá Reddit s 18 procenty. Většina těchto platforem od roku 2019 významně neroste, znatelný růst zaznamenal pouze Reddit, a to z 11 na 18 %. I když růst zmíněných platforem zpomalil, Američané na nich nejsou o nic méně závislými – 49 % uživatelů Facebooku uvedlo, že síť navštěvuje několikrát za den. 45 % uživatelů Snapchatu se vyjádřilo, že aplikaci otevírá více než jednou denně, stejně tak 38 % uživatelů Instagramu a zhruba třetina uživatelů YouTube.

YouTube je také nejpoužívanější sociální platformou mezi mladými, v kteréžto skupině má podíl 95 %. Následuje Instagram se 71 procenty a Facebook se 70 procenty. A jak jste na tom se sociálními médii vy? Jaké používáte, a pokud ano, jak často? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.