Zavřít reklamu

Loni Google oznámil záměr přidat do služby Gmail funkci chatů, aby uživatelům usnadnil její používání při práci a studiu. Předtím byly chaty dostupné jen firemním uživatelům; nyní začal americký technologický gigant funkci distribuovat všem uživatelům služby.

Cílem vývojářů je proměnit Gmail v „centrálu pro práci“, a to tím, že do služby integrují všechny nezbytné nástroje, které uživatelům umožní vykonávat různé úkoly bez nutnosti neustále přepínat mezi různými záložkami a aplikacemi. Androidová aplikace Gmailu má nyní čtyři hlavní sekce – ke stávajícím záložkám Mail a Meet přibyly nové záložky Chat a Rooms. V sekci Chat budou uživatelé moci si vyměňovat zprávy soukromě a v malých skupinách. Záložka Rooms je pak určena pro širší komunikaci s možností použít veřejný chat k posílání textových zpráv a souborů. Kromě toho nyní interní vyhledávač dokáže vyhledávat data nejen v e-mailech, ale také v chatech.

Podle všeho je funkcionalita nových nástrojů shodná s aplikací Google Chat, uživatelé Gmailu ji nyní tedy již nemusejí používat. V blízké budoucnosti by se výše zmíněných funkcí měli dočkat i uživatelé iOS a webové verze populárního e-mailového klienta.

Související články

Dnes nejčtenější

.