Zavřít reklamu

Samsung má svůj odhad finančních výsledků za první kvartál letošního roku teprve zveřejnit, předběžná data analytiků citovaných webem Yonhap News však již nyní vypadají velmi slibně. Korejský technologický obr podle nich zaznamená z roku na rok podstatně vyšší tržby, za což prý bude vděčit mobilní divizi, která má vykompenzovat slabší výsledky v segmentu polovodičů.

Konkrétně analytici předpokládají, že Samsung za první tři měsíce roku vydělá 60,64 bilionu wonů (zhruba 1,2 bil. korun), což představuje meziroční nárůst o 10,9 %. Pokud jde o zisk, ten se má podle odhadu analytiků z roku na rok zvýšit dokonce o 38,8 % na 8,95 bil. wonů (přibližně 174,5 miliardy korun). Výrazný meziroční růst analytici spojují s dřívějším launchem nové vlajkové řady Galaxy S21. Tento krok také v předmětném období posílil OLED byznys Samsungu. K dobrým výsledkům divize Samsung Display podle všeho též přispěl launch iPhonu 12, i když prodeje nejmenšího modelu – iPhonu 12 mini – v lednu údajně způsobily 9% pokles dodávek OLED panelů.

Analytici odhadují, že Samsung v prvním kvartálu na trh dodal 75 milionů smartphonů, o 20,4 % více než ve stejném období loni. Domnívají se také, že průměrná cena jeho telefonů se z roku na roku zvýšila o 27,1 %.

Analytici též soudí, že zvyšující se ceny pamětí DRAM pomohly paměťovému byznysu Samsungu, na druhé straně však byly jeho divize logických čipů a slévárenská divize zasaženy dočasným zavřením továrny v texaském Austinu kvůli silnému sněžení. Odstávka, která trvá od února a má skončit v průběhu dubna, prý společnost mohla stát už přes 300 miliard wonů (zhruba 5,8 mld. korun).

Související články

Dnes nejčtenější