Zavřít reklamu

Před několika týdny jsme informovali, že Samsung podle všeho pracuje na svém druhém „kvantovém“ smartphonu (tedy telefonu vybaveném tzv. kvantovým RNG čipem pro pokročilé zabezpečení). Služba Google Play Console nyní odhalila některé jeho parametry a také ukázala jeho přední stranu.

Galaxy A Quantum 2 bude mít podle databáze Google Play Console celoobrazovkový design, který bude narušovat jen uprostřed umístěný otvor pro selfie kamerku, rozlišení displeje FHD+ (1080 x 2400 px), čipset Snapdragon 855+, 6 GB operační paměti a softwarově má být postaven na Androidu 11 (který pravděpodobně doplní uživatelská nadstavba One UI 3.1). Podle dřívějších leaků dostane telefon do vínku také 64MPx hlavní fotoaparát a Bluetooth 5.0. Starší úniky též naznačují, že smartphone bude v podstatě přeznačeným (a ještě neoznámeným) Galaxy A82 5G, samozřejmě s tím rozdílem, že bude disponovat čipem s kvantovým generátorem náhodných čísel. Jisté je naopak to, že jeho dostupnost bude omezena na Jižní Koreu, stejně jako tomu bylo u „jedničky“.

Galaxy A Quantum 2 by měl být na jihokorejský trh uveden v dubnu a stát mezi 700 000–800 000 wonů (v přepočtu zhruba 14 000–16 000 Kč).

Související články

Dnes nejčtenější

.