Zavřít reklamu

Herní novinka Quick Fire se nedrží při zemi. V rámci jedné aplikace totiž nenabízí pouhou jedinou, osamocenou hru, ale rovnou padesát. Vývojář Zak Wooley tak na sebe vzal nelehkou výzvu nakódovat pět desítek rozdílných her, které budou hráče bavit hrát stále dokola. Pokud vám to zní nemožně, určitě oceníte způsob, s jakým k náročnému úkolu mladý vývojář přistoupil.

Quick Fire je souborem padesáti miniher, které vás nutí hrát stále dokola. To by určitě vedlo k rychle se rozvíjející stereotypičnosti, Wooley však má recept na to, aby si hráči i opakované hraní dokázali užít. Každá z her je neuvěřitelně krátká, trvá čtyři až osm vteřin, během kterých musíte rychle najít úspěšné řešení. Není to vůbec dlouhá doba, ale při znalosti her je to času až moc. Právě proto se po každých pěti úspěšných minihrách zvyšuje jejich rychlost a náročnost. Pravá výzva tak tkví hlavně ve schopnosti rychle reagovat na měnící se podmínky již známých hříček.

Velkou inspirací bylo Wooleymu zjevně legendární WarioWare od Nintenda, které stejný koncept představilo před lety na kapesním Game Boy Advance. Podobné hry jsou skvělým prostředkem k zabití volného času. Stejně tak ale mohou kompetitivní jedinci u Quick Fire prosedět díky náročnějším režimům i řadu hodin. Pokud se vám takové vyhlídky zamlouvají, hru můžete zcela zdarma stahovat na Google Play.

Související články

Dnes nejčtenější

.